Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Filmfare Awards 2014 - a győztesek

Ha jól néztem vissza, meg osztottam-szoroztam, akkor úgy a felét sikerült eltalálni a nyertesekből. Ami nem azt jelenti nyilván, hogy bw változott előnyére. Sőt. De igazából hozta a formáját. Amiért nem vagy igen szeretjük. Bár azt minden elmond, hogy még egy díjat is képesek voltak kitalálni a Chennai Expressnek, csak hogy SRK is boldog legyen.

Az meg hab a tortán, hogy az ő távollétében, miután a Happy New Year forgatás során megsérült, megjelent Salman Khan a vörös szőnyegen, és még fel is lépett, tolt egy laza performanszt, ha már ott volt.

Ezt túlizgulva, meg ezen meglepődve azért sok más funfaktort nem tartogatott az idei Filmfare. Kifejezetten gyérnek, és szürkének tűnt, már amit láttam belőle. Bár az is lehet, hogy a tavalyi fantasztikusos show után csak visszazuhant, berendezkedett arra a szintre, amit amúgy is megszoktunk már tőle.

Engem pl. ez a Priyanka-Ranbir host nagyon hidegen hagyott, hát még a 2050-beli témázás, amit lezavartak. És sajnos a performanszok se adtak hozzá sokat az élményhez, vagy emelték volna a gála, az est színvonalát. A díjazottakról meg ne is beszéljünk. Vagy de. Inkább. Lássuk őket, a hajtás után.

Azért nem az összeset, csak párat kiemelve, ami fontosabb, meg amit én érdekesnek találtam, vagy örültem neki. Aki viszont szeretne öreg lenni már holnap és kiváncsi a többire is, az itt megtalálja magának, kimazsolázhatja, megrághatja, ha ahhoz tartja kedve.

0 Tovább

Az idei Filmfare jelöltek

Tudom, olyan díjátadó nincs, ami mindenkinek jó és kedvez. Vagy azzal egyetért, akár jelölésben, akár végeredményben. És lehet levegőnek nézni, néhány filmburzsoá önkényes önkielégítésének, de a tényen nem változtat, csak megrendezik őket 7318. alkalommal és csak megnézik, megnézzük azokat újra és újra. Évről és évre.

A baj inkább azzal van, ott kezdődik, hogy legalább olyan belterjes az egész, mint az indiai filmipar, meg legalább olyan kiszámítható, mint egy maszálá befejezése. A mostani Filmfare jelöltek fele is inkább vicckategória, miközben értelmes választások is helyet kapnak a nevezettek között, csak hát azokat ilyenkor képesek vagyunk elfelejteni. Mert SRK vagy a Krrish 3 jelölése is húsba vágó, miközben nem akármilyen filmek, teljesítmények csúsztak le így a jelölésről, akik sokkal jobban megérdemelték volna. 

De hát ahogy mondottam volt. Nem kell túlságosan lehorgonyozni itt, mert ez szokás. Fura is lenne, ha nem így lenne. Na de hajtsunk tovább a szereplőkért, a kategóriákért, azon belül a jelöltekért. Amikről azért szólunk pár szót, és kikiáltjuk a mi győztesünket, meg azt, akit majd feltehetőleg a Filmfare választ majd. Lássuk.

BEST FILM
Bhaag Milkha Bhaag
Chennai Express
Goliyon Ki Raasleela Ram-leela 
Raanjhanaa
Yeh Jawaani Hai Deewani

Most vicceltek velem, Chennai Express? Azért ez picit erős. A többi még csak-csak adja magát. A BMB befutó lehet, de a Ram Leelat se írnám le. A YJHD-nak tudnék nagyon örülni itt igazán, teljes szívből, míg a Raanjhanaa a sötét ló esete. Csoda, hogy itt van, meg az is, hogy nem is. Ha nyerne, nem lepne meg.  

BEST DIRECTOR
Aanand L Rai - Raanjhanaa
Abhishek Kapoor - Kai Po Che
Ayan Mukerji - Yeh Jawaani Hai Deewani
Rakeysh Omprakash Mehra - Bhaag Milkha Bhaag
Rohit Shetty - Chennai Express
Sanjay Leela Bhansali - Goliyon Ki Raasleela Ram-leela

A shettysztájl vagy mi, itt is bejátsszik. No kérem ennyire kell ezt az egészet komolyan venni akkor. Abhishek Kapoornak hatalmas tapsriszkept, a többiek meg azok, akik a filmet  is viszik, vinnék. Amúgy pedig nehéz ám esélytlatolgatni, mert most nincs Barffee vagy Kahaani, vagy ZNMD, ami annyira etalon lenne. Nem érzem egyikben se azt a pluszt. 

BEST ACTOR IN A LEADING ROLE (MALE)

Dhanush - Raanjhanaa
Farhan Akhtar - Bhaag Milkha Bhaag
Hrithik Roshan - Krrish 3
Ranbir Kapoor - Yeh Jawaani Hai Deewani
Ranveer Singh - Goliyon Ki Raasleela Ram-leela
Shah Rukh Khan - Chennai Express

Ranveer-Dhanush-Farhan. Kábé ebbe a sorrendben. De ha visszafelé néznénk, olvasnánk, az se lenne hülyeség. És több mint valószínű, hogy a Filmfare ezt is teszi majd. Ami nem oltári vétek, csak az első kettő is nagyon megdolgozott azért a díjért. Tehát csak egy visz mindent. A téma pedig lehet eladja magától, miközben Farhan kurvajó színész, csak hát a sorstársak se csúnyák. Ja és Irrfan, Akshay, ARK nem hiányzik valakinek?

BEST ACTOR IN A LEADING ROLE (FEMALE)
Deepika Padukone - Chennai Express
Deepika Padukone - Goliyon Ki Raasleela Ram-leela
Parineeti Chopra - Shuddh Desi Romance
Shraddha Kapoor - Aashiqui 2
Sonakshi Sinha- Lootera
Sonam Kapoor - Raanjhanaa

Deepika kétszer is. Sanszos is, hogy viszi. Parineeti meg felnőtt, a testvérét már lehagyta. Shraddha örülhet, én is örülök, de ettől még díj nem jön. Meg lesz az neki, csak nem most. Fiatal még. Sonam Kapoor talán soha se fog odaérni, hiába tette oda, amit oda kellett. Sonakshi meg a leg<3. Legalábbis az alakítása nekem.

BEST ACTOR IN A SUPPORTING ROLE (MALE )
Aditya Roy Kapur - Yeh Jawaani Hai Deewani
Anupam Kher - Special 26
Nawazuddin Siddiqui - The Lunchbox
Pankaj Kapur - Matru Ki Bijlee Ka Mandola
Rajkumar Rao - Kai Po Che
Vivek Oberoi - Krrish 3

Kiegyenlített a mezőny. Senki sincs biztonságban, vagy utazik előnyben. A második félidő csak most veszi kezdetét. Hátulról előlre. Vivek nem. Rajkumar nem. Pankaj talán, imádtam a figurát. Nawazuddin nem. Anupam akár. ARK nagyon nagyon. Ez utóbbit kérném ha lehet a Filmfaretől. Bár biztos nem akarják majd adni az igazságomat. És mással, más valakivel szúrják ki a szemem.

BEST ACTOR IN A SUPPORTING ROLE (FEMALE )
Divya Dutta - Bhaag Milkha Bhaag
Kalki Koechlin - Yeh Jawaani Hai Deewani
Konkona Sen Sharma - Ek Thi Daayan
Supriya Pathak Kapur - Goliyon Ki Raasleela Ram-leela
Swara Bhaskar  - Raanjhanaa

Elsüllyedek, mint a titanic, szégyenemben, de ebből egyiket se tudom megfogni, hogy miért, minek, hova és hol. Pedig néztem filmeket tavaly, amennyit csak bírtam, de ez a női mellék kategória a kriptonitom. Ha szétszakadok se tudom erre vagy arra azt kinyögni, hogy na igen, az már piskóta. Szóval rácsapok a hasamra.

BEST MUSIC
Amit Trivedi - Lootera
Ankit Tiwari, Mithoon and Jeet Ganguly - Aashiqui 2
AR Rahman - Raanjhanaa
Pritam - Yeh Jawaani Hai Deewani
Sanjay Leela Bhansali - Goliyon Ki Raasleela Ram-leela
Vishal-Shekhar - Chennai Express

Már megint a Chennai Express. Ez a halálomig kísé(t) majd úgy fest. Pedig az tényleg nem erről volt híres. Meg combos. Persze másról se nagyon. Kilőve. AR Rahman jó fogás lenne, de még ne bízza el magát. Amit Trividi okés, csak mégse nagyon fogtam fel mit is keres itt valójában. A maradék 2 közül, a Ram Leela vs YJHD házidöntőt szeretnék látni. Köszöntem.

BEST LYRICS
Amitabh Bhattacharya  (Shikayatein - Lootera)
Amitabh Bhattacharya  (Kabira - Yeh Jawaani Hai Deewani)
Mithoon - (Tum hi ho - Aashiqui 2)
Prasoon Joshi  (Zinda - Bhaag Milkha Bhaag)
Swanand Kirkire (Manja - Kai Po Che)

A szöveg az mindig lutri. Mert szeretem a dalt, annak a zenéjét, azt elsősorban. Lehet értem, nem értem, de az nem ugyanaz. Mithoon nagyon odarakta a Tum Hi Hot, de azért szentül nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez szövegügyileg is áldás. Szeretném, ha nyerne, ezt, a világ összes díját akár, de valamiért egy olyan megérzésem támadt per pillanat, hogy ezt Amitabh Kabiraja elhappolja előle. Ne legyen igazam azért. 

BEST PLAYBACK SINGER (MALE)

Amit Trivedi (Manja-  Kai Po Che)
Ankit Tiwari (Sunn raha hai na tu - Aashiqui 2)
Arijit Singh (Tum hi ho - Aashiqui 2)
Benny Dayal (Badtameez dil - Yeh Jawaani Hai Deewani)
Siddharth Mahadevan (Zinda - Bhaag Milkha Bhaag)

Mondjam vagy mutassam? Tudjátok jól. Nem is értem a többiek minek is indulnak. Csak hogy legyenek. Mert van három szó a szívemben. Meg egy név. És ez utóbbi tavaly kurvára megcsinálta. Arijit Singh.

BEST PLAYBACK SINGER (FEMALE)
Chinmayi (Titli - Chennai Express)
Monali Thakur (Sawar loon - Lootera)
Shalmali Kholgade (Balam pichkari - Yeh Jawaani Hai Deewani)
Shreya Ghoshal (Sunn raha hai - Aashiqui 2)
Shreya Ghoshal (Nagada - Goliyon Ki Raasleela Ram-leela)

Ha a Nagada nem lenne, akkor Titli. Ha Titli nem lenne, akkor Nagada. Így együtt azonban élet és halál és harc alakul majd ki közöttük a végső sikerért, annak elérése céljából. Shreya viszont egy hangyafasznyival előbb áll, a cél előtti utolsó kanyarban. Persze nem lennék meglepve, ha végül egyik se kapná meg végül, ami neki jár, de azért az úgy furán venné ki magát, még a megszokott filmfares sokkokat is túlszárnyallná. 

0 Tovább

Filmfare, Ranbir, Priyanka

Akik azt mondták, azt gondolták, vagy hitték, hogy Srk nélkül nincs Filmfare díjátadó, na azoknak nincs igazuk. Nem volt. Nem is lesz már. Hiszen az idei, bő két hét múlva megrendezésre kerülő valahányadikat a sorban nem ő fogja levezényelni meglepetésre, hanem más, meg mások. Ez persze nem zárja ki, hogy nem fog fellépni, vagy díjat kapni (bár igazából mire fel, chennai express rly?), de igazából nem is hiányzik onnan a színpardról. Az igazság az, hogy kicsit már meguntuk, túl sokat volt abban a szerepkörben. Jó, hogy pihentetik és gondolnak másra. Bár minden jóban van valami rossz. Vagy mi. És ez most is így van. Hiszen azt, hogy a Priyanka Chopra és Ranbir Kapoor hostkettőst ki találta fel, és miért, nem tudni (talán mert egyik se kap semmit, háh). Azt viszont igen, hogy ez halálkomoly, és ők lesznek a házigazdái az idei Filmfarenek. Voálá. 

0 Tovább

Az 58. Filmfare, ahogy kezdődött

Bevallom, az egész díjátadót még nem, de azokat a bizonyos performanszokat már végignyálaztam, elsőtől az utolsóig. És mit mondjak? Azokat látva, megemésztve rá kellett jönnöm, hogy az utóbbi évek legjobb Filmfare (India Oszkárja) lett ez, az 58. a sorban. Egy igazi show, amilyennek lennie kell.

Ami az én olvasatomban annyit tesz, hogy teljes mértékig kimeríti a nagybetűs szórakoztatás fogalmát. Még úgy is, hogy a fellépők között a női delegáció Katrina és Anushka személyében nem éppen a legjobb formáját hozta. De szerencséjükre néhol a zenék, néhol a koreográfia, a környezet koncert miliő dejavu, néhol a szépségük elterelte a figyelmemet, arról, hogy ezt ügyesebben-okosabban is meg lehetett volna oldani, ahogy azt férfiak megmutatták. De bw már csak ilyen. Az erősebbik nem és más senki. A hero a heroine előtt áll, punktum. Nincs ebben lárifári.

Shah Rukh Khan, Hrithik Roshan, Ranveer Singh mind-mind-mind zseniális produkciókkal léptek fel és örvendeztették vele a nagyérdeműt, köztük engem. És úgy igazán nem is tudok kit kiemelni, mert hogy az jobb volt annál, annyival, meg ennyivel. Nem hazudok megfordult a fejemben, hogy győztest hirdetek, de egyszerűen mindegyiknek megvan a maga bája, erénye, erőssége, és izgalmassága, funfaktora.

Hrithik pölö úgy táncolt az este, az Awardson, ahogy akkor senki más. Ezt elvenni tőle butaság is lenne. Miközbe Ranveer fellépésén meg nagyon röhögtem. Hangosan. Mesteri volt, ahogy a különböző korszakok tánclépéseit, mozdulatait hozza vissza a jelen, modern bw filmzenék alá. Imádtam, minden egyes másodpercét. De az eddig nem sokat emlegetett Student of the Year színésztrió (Alia, Sid, Varun) kissé művészi, kissé akrobatikus danszolását is megzabáltam. És bár igaz, hogy az elején még furának hatott az Ishq Wala Lovera befűzött emelgetések, balett miegymás elemek, azonban a végére én tapsoltam a legjobban, hogy még egyszer, vissza-vissza-vissza.

Végezetül pedig Shah Rukh Khan. Aki úgy indította el útjára az egész díjátadót, ahogy díjátadót az utóbbi években senki soha (még a nagy Oszkár se). Ehhez kellett persze az, hogy bw idén legyen 100 éves!, és hogy Ganesh Hedge ezért egy külön dalt hozzon össze. /Arról nincs információnk, hogy a koreográfia kitől is származik/. Amit pont Shah Rukh Khan, a színész énekel el, vagy beyoncizik, tökmindegy, mert én is meglepődtem rajta, mint Deepika, irigykedtem, mint Ranveer-Arjun, hullámzott a fejem, mint Sujoy Ghoshnak, csápoltam rá, mint Parineeti, bebarfiztam, mint Ranbir, mosolyogtam, mint Sridevi, tapsoltam, mint Priyanka és élveztem, örültem, majd a végén már kifakadt belőlem is, énekeltem, mint ha nem lenne holnap, és én is tudnék. És az a befejezés, omg!

Mi ez, ha nem a minőségi szórakoztatás? Ami amellett még tiszteletét teszi, és fejet hajt bw előtt nagyon stílusosan, elegánsan (azért a RaOne önpromo és a Jai Ho picit minekvan, de elnézzük neki). Valahol ilyenkor jó igazán bw-ot szeretni. Tíz percre komoly fangirl lett belőlem. És azóta is vissza-visszatér.Köszönöm B'wood. Köszönöm Ganesh. Köszönöm Srk. Köszönöm Filmfare.    

0 Tovább

A Filmfare a Filmfare győzteseké

Mármint a címlap. De azon belül is az 58. Awards nyerteseit emeli ki a magazin legújabb száma. Velük foglalkozik, készített interjút, fotósorozatot meg mi minden mit még. Az időzítés pedig nem hiába, szó sincs csúszásról, vagy indokolatlan publikálásról, hiszen éppen pont most, ezen a héten kerül a tévékbe az idei díjátadó, és lehet megtekinteni majd először február 17-én. A következő hetet tehát lesz mivel kezdeni, lesz mit nézni. Addig a fenekem a címlapon a Filmfare elkísér... 

0 Tovább
«
123

calacitra

blogavatar

bollywood for breakfast. yikes.

Utolsó kommentek