Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

How to make it: Ethir Neechal

Eddig keveset beszéltünk Anirudh legújabb filmzenei kreditjéről, de nem azért, mert most nem hozott a világra egy újabb Why this kolaverit, és fújás-sírás van, patakkönyek. Nem-nem, hanem, mert csak nem akarnak jönni azok a dalbetét promok, ahol lehetne agyondicsérni, hogy mennyire de annyira szuper, amit csinál ez a gyerek.

Az Úttánc posztnál azért már nem bírtam tovább, érthető, de ott se toltam fel a szivárványt a seggén. Itt se fogom nagyon. Habár el kell ismerni, tehetsége az van, friss, fiatalos, lendületes, mégis konvencionális, aki azért előszeretettel használja országa, népe sötöbö hangszereit, jól, nagyon jól nyúl azokhoz és ötvözi a rusztikust, a hagyományost a modernnel.

Ez utóbbit, a tüctüct, a dábtepet, meg az autotunet sokan kikérik maguknak, hogy mert a Moonu zenéire ez nem volt jellemző, ejnye no, és ez már sok. De ez hülyeség, 20+ valahány évesen tökre nem elvárható tőle, hogy oldszkul, dudával, ősi indiai hangszerarzenállal operáljon minden egyes és kettes dalával. Én legalábbis nem, meg aztán így is, ahogy írtam messze menőkig, a teljesség igénye nélkül is kihasználja az arzenált, és olyan tételeket hoz ki belőle, amik slágeresek, mondhatni egyediek.

Habár ez utóbbit lehet és szabad megkérdőjelezni. Főleg azok után, hogy az Ethir Neechal egy Moonu 2.0-nak nevezhető. Ugyanis a két lemez között van hasonlóság, átfedések, mindegyik számnak van is párja a másik korongon, de tényleg ki lehet sakkozni ügyesen-okosan, hogy Local Boys az új Come On Girls. Vagy minden bizonnyal az Ethir Neechal, a title track, a címadó zene az új Why this Kolaveri Di Moonus megfelője dalban mérve, és összehasonlítva. Ez persze nem rossz, pláne akkor ha működik, sok zenész a világon ebből él, de talán egy picit több újdonságszellő elfért volna a korongon. És talán ennyi is a kivetnivaló, amit találok összesen a soundtracket hallgatva és nézve. Nem több.

Mert szumma 2013 vele indult el. A legjobb indiai filmzene korong bizony az ő nevéhez köthető. Ismerős sztori mi? Egy évvel ezelőtt pont ez ment végig. Mosoly. 

Most meg jöjjön ahogy az Ethir Neechal készült. Forgatási snittek, dalbetétmorzsák a filmből, és egy Yo-Yo Honey. Király. Ti meg ne álljatok le ennyinél, ne érjétek be ennyivel, lépjetek túl rajta (a refrént megjegyezni szabad, nekem már megvan), a korongon akad még más Anirudh fülzsírtépő dallamtapadásos csoda.  

0 Tovább

A Filmfare a Filmfare győzteseké

Mármint a címlap. De azon belül is az 58. Awards nyerteseit emeli ki a magazin legújabb száma. Velük foglalkozik, készített interjút, fotósorozatot meg mi minden mit még. Az időzítés pedig nem hiába, szó sincs csúszásról, vagy indokolatlan publikálásról, hiszen éppen pont most, ezen a héten kerül a tévékbe az idei díjátadó, és lehet megtekinteni majd először február 17-én. A következő hetet tehát lesz mivel kezdeni, lesz mit nézni. Addig a fenekem a címlapon a Filmfare elkísér... 

0 Tovább

Repül a gyerek, ki tudja hol áll meg

Csak összehasonlításképpen, ha eddig nem tűnt volna fel. Ram Gopal Varma (ez lehet az RGV)  filmjei azért, ahogy az látszik kilógnak a sorból. De a tamil mozikat se kell félteni, ha a fizika meghazudtolásáról van szó. 

0 Tovább

How to make it: 3G poszter

Ilyen is van. Nem egy dalbetét készítéséről van képkocka, hanem Sonal Chauhanról. Akarom mondani a poszterről. Neil Nithin is ott van azé'.

0 Tovább

Tresemme reklámforgatás Dianaval

És nem is kell többet mondani. Samponos. 

0 Tovább

calacitra

blogavatar

bollywood for breakfast. yikes.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek